Makaleler fm-2013-transferler-ve-sozlesmeler

Yayınlanma Tarihi Eylül 28th, 2012 | Yayınlayan: FMGraphics

0

FM 2013 Transferler ve Sözleşmelerdeki Yenilikler

Artık kulüpler menajer seçerken menajerin o takımın bulunduğu ülkedeki dili konuşup konuşmayacağına bakacak ve takımın oyun felsefesine uyup uymadığını gözetecek.

Örneğin, takımın başkanı takımının göze hoş gelen bir futbol oynamasını istiyor savunma yapan ve uzun toplar ile oynatan bir menajer yerine atak yapmayı ve pas yapmayı seven bir menajeri tercih edecek.

Bir kulüpten bize teklif geldiğinde bize takımı nasıl bir felsefe ile oynatacağımız da belirtilecek. Ayrıca biz de “takımı böyle oynatacağım” diye madde ekleyip teklifi onlara geri yollayabileceğiz.

Hücum futbolu, altyapıya yoğunlaşma veya büyük isimleri takım kadrosuna katma gibi getirmek istediğiniz yenilik her neyse dikkatli olmamız gerekiyor çünkü bu konulardaki anlaşmazlıklar bizi işimizden edebilir.

Transferler daha gerçekçi bir hale getirildi. Artık kulüpler oyun felsefelerine yönelik olarak oyuncu seçecekler.  Bu, takımına tek pas futbolu oynatmayı tercih eden bir menajerin karar verme, pas atma ve görüş konusunda daha üstün özelliklere sahip oyuncular araması anlamına geliyor.

Transferlerde dikkat çeken bir diğer değişiklik oyuncu satan kulüplerin pazarlık görüşmelerinde şimdi daha avantajlı olması. Önceki oyunda yeni oyuncu getirmenin bilinen avantajı transfer ücreti ödemesinin hiçbir ön ödeme yapılmadan 48 aylık bir döneme yayılabilmesiydi. Şimdi bu ödeme süresi yine 48 aya yayılabilse de, artık takımların aylık ödemelerinizin uzunluğuna bağlı olarak minimum bir ön ödeme  isteyebilirler.

Ayrıca yönetim, menajerin takımda 4 yıl kalmasını istemiyorsa bu  menajerin transfer yaparken 4 yıllık veya daha fazla süreli olarak sözleşme yapmasına sıcak bakmayacaktır.

Başka bir takıma oyuncu kiralamak istediğinizde kendi asgari şartlarınızı belirleyebilirsiniz, örneğin oyuncunuzun A takımda oynatılmasını isteyebilir ve oyuncunuzun oynamasını istediğiniz mevkiyi seçebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, A takımda yeterince görev alamıyorlarsa oyuncular kiralık oyuncu sözleşmelerinin sonlandırılmasını isteyebilirler.

Bu yeni özelliklerin eklenmesine karşın menajerin transfer piyasasındaki hayatını biraz daha kolaylaştırmak için bazı önlemler alındı. Örneğin, transfer listenizde yer alan oyuncular başka bir kulübün de transfer listesine girdiğinde bununla ilgili size bir bildirim yapılacak.

Bunun bir diğer örneği ise oyuncularınızı “yalnızca yabancı kulüplerin tekliflerine açık hale getirme özelliğidir. Böylece yerel takımlardan birbiri ardına gelen teklifleri reddetmek yerine hepsini doğrudan reddedilecek teklifler olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca tüm transfer ve/veya sözleşme görüşmeleri için varsa Futbol Direktörü’müzü görevlendirebileceğiz.

Ayrıca gözlemcilik ve gözlemcilerinizin size sunduğu gözlem raporları konusunda da bir geliştirme yapıldı. Oyuncular gözlem kartı ekranında oynayabildikleri her bir mevki için ayrı olarak puanlandırılacaklar, böylece bir oyuncu Forvet veya İleri Alan Oyuncusu pozisyonlarına göre karşılaştırıldığında farklı yıldız puanlamasına sahip olacak.

Daha detaylı bilgiler için videoya bakabilirsiniz. Video başladıktan sonra cc butonuna tıklayarak Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

[youtube id=”ucbcddkX8So” width=”600″ height=”350″]

 

Etiketler: , , , ,
Bir Cevap Yazın

Back to Top ↑sıra bulucu - google sıra bulucu - seo